Laumžirgis

Ne tik žmogaus gimimas yra stebuklas. Kiekvienas išdygęs augalėlis, kiekvienas į pasaulį atkeliavęs gyvūnėlis yra didžiausias gamtos stebuklas. Tik mes, paskendę kasdieniuose darbuose ir rūpesčiuose, nuolat skubėdami, retai turime laiko apie tai pagalvoti.

Vasara – šiltų, saulėtų, atostogauti viliojančių dienų metas. Kaip ir dera, traukiame ilsėtis į gamtą, prie vandens telkinių. O ten dažnai matome ore keturiais sparneliais plevenančius ar ant augalų ramiai tupinčius ir besiilsinčius vabzdžius žirgelius, ku­riuos esame įpratę vadinti vienu pavadinimu – laumžirgiai. Laumžirgiai – tai Laumės žirgai – greitai jų pavadinimą išaiškintų gamta besidomintys vaikai. Kas žino, gal iš tiesų kadaise šie skrajūnai buvo labai greiti – greitesni už vėją ir nuskraidindavo Lau­mes net iki padangių.

Laumžirgiai mūsų planetoje gyvena jau apie 250 mln. metų. Per tiek laiko vienas gy­vūnų grupes pakeitė kitos, o žirgeliai, dar prieš atsirandant žmogui, skraidė tarp me­džių ir milžiniškų paparčių, kurie jau seniai išnykę, kibiomis kojelėmis ropojo asiūk­lių stiebais. Žirgelių kiaušinėliams ir lervoms vystytis yra reikalingas vanduo, kurio visada Žemės rutulyje buvo. Tad šiems vabzdžiams išnykti nebuvo jokio pavojaus, jų išorė beveik nepasikeitė. Galbūt jie amžinai išliks tokie – tikri gamtos stebuklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *