Maskvos kasdienybė

Internete perskaičiau, kad  vairuotojas Maskvoje kamščiuose praleidžia vidutiniškai 12 valandų per mėnesį. Bet iš realybės galiu pasakyti, kad gerokai daugiau gaunasi. O ypač dabar kai sninga.

Dokumente sakoma, kad Maskvai trūksta maždaug 350–400 km kelių, o žvelgiant į automobilių parko didėjimo tempus ir tai, kaip jie dabar statomi, transporto grūsčių problema bus išspręsta geriausiu atveju tik po 35 metų. Bet čia neatsižvelgiama turbūt į tai, kad transporto priemonių daugėjimas gatvėse irgi auga nerealiais tempais.

Aplamai Maskva toks „ramus“ miestelis. Tiesiog atsikeli kuo anksčiau šeštadienį su vaikais (kuo ilgiau miegosi, tuo ilgiau paskui kamštyje stovėsi), nuvažiuoji į IKEA. Kol vaikai žaidžia sugalvoji nueit gerti nusipirkti, 11val ryto o eilė jau nusidriekus ilgiausia ir visi jau su karkom ir kukulaičiais. Išsikolioji su boba, kol prasibrauni pasiimti puodelio. Ateina pietų metas, tada jau atstovi net užsiraičiusę eilę (vaikams jau būna iškilęs klausimas kur taip ilgai). Vaikai žaidžia irgi besiramstydami su kitais vaikais alkūnėmis, nes kitaip netelpa. Paskui apeini parduotuvę su kliūčių ruožais. Tai būna manevravimas vežimuku tarp sudėtų priekių ir žmonių. Tada atstovi 30 minučių eilę prie kasos. Susėdi į mašiną ir papuoli tiesiai į kamštį dar neišvažiavęs iš parduotuvės. Toks vaizdas, kad visi vienu metu nusprendė išvažiuoti (ir taip visą dieną). Ir riedi iki savos trasos 1.5 val. Vaikai jau spėjo pamiegoti, atsikelti, susipykti ir vėl susitaikyti, o mums dar geros 45 minutės iki namų. Gryžti namo pavargus nuo parduotuvės, kamščių, vaikų zyzimo… ir taip iki sekančio karto. Tiesiog įprasta Maskvoje diena. Bet vistiek myliu šį miestą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *